KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9096451
*
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 20:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:17:54
1
300 kr
1/9 09:57:20
2
700 kr
1/9 17:03:24
3
700 kr
1/9 17:03:33
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Blyerts
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 19:17:54 | 1 | 300 kr |
1/9 09:57:20 | 2 | 700 kr |
1/9 17:03:24 | 3 | 700 kr |
1/9 17:03:33 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22